ורוניק פולקה - סטודיו לקדרות
נולדתי בצרפת, נשואה ואם לשלושה ילדים. גרה ועובדת במושב עשרת.
בשנת 1990 במקביל ללימודי אנתרופולוגיה, בשטוקהולם-שבדיה, נכנסתי אל עולם הקרמיקה. כבר במפגש הראשון שבו השתתפתי, החל הקסם לפעול עלי: הרכות של החומר, החוקיות המובנית של האובניים והחימר שנמתח בין האצבעות, הרגשתי שאני ממש מתאהבת.
הרצון להמשיך ללמוד הלך והתגבר. כשחזרנו לארץ המשכתי בלימודי הקרמיקה, ובעצת מורתי נרשמתי ללימודים ב"מכללה לאמנות חזותית" בבאר שבע. בהמשך למדתי גם ב"מכללת ספיר" שבשער הנגב, והשתלמתי אצל מיטב המורים בארץ.
בשנת 1995 פתחתי את הסטודיו לקדרות, שבו אני עובדת ומעבירה חוגים. במקביל אני עובדת כמדריכה במוזיאונים באשדוד ולוקחת חלק בפרויקטים בקהילה ועם ילדי בתי-הספר והגנים.
העבודה בחימר היא חלק משמעותי מאוד בחיי: להיכנס לסטודיו, להתחיל ללוש, לומר לחומר "בוקר טוב" ולהתחיל לעבוד על האובניים. זהו ממש דו-שיח יומיומי שמתפתח בין החומר לביני.
היצירה ממלאת ומשמחת, הקסם מתהווה... והחיים נכנסים לחומר. בדיוק כמו בסיפור של "הגולם מפראג", החימר זוכר ונושם. הוכחה לכך הן בועות האוויר המבקשות להשתחרר. כשכלי מגיע לעולם הוא כאן כדי להישאר.
חדוות שריפת הכלים, הסוד הנמצא בתנור ובעיקר ההפתעות שמתגלות עם פתיחתו - כל אלו מרכיבים עבודה רצופת תהליכים והתרחשויות. בעבודתי אני משתדלת להתחדש כל הזמן, ללמוד שיטות מתקדמות וגם ישנות, לחקור תרבויות עתיקות, וליצור גלזורות ושיטות שריפה מיוחדות. אני מוצאת את עצמי מתרגשת מחדש בפתיחת כל תנור.
 
תערוכות: תערוכת קרמיקה "מעלים חרס על סדר היום 2"  - אמנים יוצרים בהשראת עולמם של הפלישתים,  מוזיאון אשדוד ע"ש קורין ממן, ספטמבר 2008-מרץ 2009.
ורוניק פולקה - סטודיו לקדרות
בסטודיו בעשרת
רובע הקדרים באודייפור, הודו
ברובע הקדרים, אודייפור, הודו
© כל הזכויות שמורות לורוניק פולקה - סטודיו לקדרות,   טלפון: 08-8593314     בניית אתר: דוגרי